Sezon ogórkowy rozpoczęty!

thumbnail
Gdzie jest Alex?


A więc nareszcie, a więc znów nam się udało. Nasz połączony wysiłek poskutkował pokonaniem trudych bossów. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazał się Blackhand, przy którym spędziliśmy 12 dni raidowych z średnią 26 wipów na każdy dzień.

Głównie failował Hucio jak wszyscy wiemy, ale propaganda robi swoje, więc przyjeło się że to miny zostały wysadzane zbyt często.

Apetyt na newsa był tak wielki jak chęć Alex'a pojawienia się na first killu. Niestety Alexowi już się nie uda, a newsa trzeba było napisać(- nie można już było dłużej sabotować raidu wysadzając bomby).

Nasz Progress

Ile podejść potrzebowaliśmy, aby pokonać danego bossa(w kolejności progressowania bossów, dane z warcraftlogs):

 • Beastlord Darmac - 20
 • Oregorger the Devourer - 20
 • Hans'gar and Franzok - 38
 • Flamebender Ka'graz - 10
 • Gruul - 26
 • Kromog, Legend of the Mountain - 60
 • Operator Thogar - 45
 • The Iron Maidens - 118
 • The Blasted Furnace - 166
 • Blackhand - 312
Ranking miszczów Blackhand'a

(z ostatnich 26 prób przed killem, P1&P2, bomba z triggerowana, która zachaczyła przynajmniej 1 osobę) wygląda następująco:

 1. I tak nie uwierzycie - 13
 2. Huciek - 11
 3. Darth - 3
 4. Kimek - 3
 5. Karain - 2
 6. Faleniusz - 2
 7. Hegan - 2
 8. Restroll - 2
 9. Nacktarn - 2
 10. Wasiakowy - 2
 11. Keram - 1
 12. Facerolledx - 1
 13. Fagosha - 1
 14. Vaellock - 1
 15. Raxima - 1
bomba w stealthie

Dodam, że najwięcej selfie podczas progressu zrobił sobie Nacktarn.

To, że miny potrafią zakraść się niespodziewania za gracza i wykończyć przy tym cały raid wiemy nie od dziś.

Jednakże nie każdy jest w stanie dostrzec skradającą się minę. Tylko najlepsi gracze mają na tyle wyczulone zmysły, żeby przejrzeć na oczy i zobaczyć minę kroczącą w stealthie.

Dr Symulacja, który obejrzał setki filmików z tej walki określa te miny mianem łotrzykowatych. Profesor Hucio niestety nie zgadza się z jego teorią, dlatego też Dr Symulacja po dziś dzień nie wystąpił w podstawowej 20-tce raidu.

Mythic Blackhand Youtube!

filmik Tramposzka, pov survi hunter

Operator Thogar
Miał być news, newsa nie było, ponieważ nie było w sumie o czym pisać... może poza dziwną taktyką - przeciskanie się pomiędzy ścianą, a wyjeżdząjącym pociągiem, akcja prawie jak z hollywoodzkiego filmu akcji(?).
Iron Maidens

Fajna walka przez pierwsze 50 wipów, gdzie jeszcze uczyliśmy się jej. Poza tym nudy, nic się nie dzieje. Ludzie umierają, jest smutek.

Reset, albo biegniemy, jemy fooda, smucimy i nudzimy się. Czasem też zabijamy podłe dziewice. Zamiast radości(może poza first killem) jest uczucie ulgi , w stylu 'uff w końcu udało się'.

Tak wygląda nasza gra na tym bossie. Nie ma co rozpamiętywać, rzekłby Hucio. :)

The Blasted Furnace

Zaskoczyło, bossa zabiliśmy. Wszystkie Penixy były w szoku. Nauczyliśmy się dopiero tej walki podczas próby zabicia bossa po raz drugi. Penixy progressują cały czas!

Fotki z first killi
wywiad z Huciem

Witam, moim gościem jest dzisiaj Tycjan powszechniej znany jako Hucio vel Huciek, Huciop,(...), Mohucio, Hucior, Hucios, Kapitan Hucio. Jak się masz?
No hej. Całkiem spoko, dzięki.

Czym zajmujesz się na co dzień, kiedy nie grasz w komputer?
Na co dzień to pracuje dla międzynarodowej korporacji na różnych stanowiskach powiązanych z IT consultingiem, programowaniem, analizą. Kiedyś kochający sport, głównie koszykówke, a od 2-3lat* przerodziło się to bardziej w e-rozrywkę

Między nami Penixami, czy Signum to ofiara, czy agresor? Domyślasz się skąd ten hejt, dlaczego nie wybieramy zgody i bezpieczeństwa?
Ja jako uczestnik polskiej scany WoW lubię sobie czasem popatrzeć na poczynania Signum przez stream Balbayny. Nie darze tam nikogo żadnym hejtem. Wręcz przeciwnie, silnie kibicuje aby jak najszybciej zabili Blackhanda tak, aby w następnym dodatku po raz kolejny mieć odrobinę rywalizacji w zabijaniu kolejnych bossów. Wiadomo iż nowo powstałe Deliverance, EC czy Acci będa gildiami poza naszym zasięgiem. A wyścigi motywują. ;)

Signum ma swoją politykę i podejście do ludzi. Niestety do wielu osób podeszli to zbyt rzeczowo, poziom rozmów czasem przypomina bardziej plac budowy niż intelektualne środowisko, natomiast i tak wielki szacunek, że przez tak długi czas wciąż istnieją i osiągają niezłe wyniki.

Zdradź nam proszę jak wygląda Twoje przygotowanie do raidu oraz jak odreagowywujesz stres już podczas trwania raidu?
Przed raidem kąpiel w melisie, yoga, medytacja. A po pierwszej godzinie najpierw zaciskanie zębów na biurku aby nie wyrzucić z siebie kilka niecenzuralnych słów, po czym przechodze do konsumpcji drewnianego obiektu pod moim monitorem ;)

A co z kolą i orzeszkami, czy to mit, czy jest w tym trochę prawdy?
Takie dopalacze to tylko przed CeeMami których jestem wielkim fanem. Natomiast raid mógłby tego nie wytrzymać.

Rozumiem, a co z ćwiczeniami podczas raidu. Wiemy, że zalecasz to innym gildiowiczom. Jakie Ty ćwiczenia wykonujesz?
Najpopularniejsze to bicie głową w ściane. Ale 10m przerwy warto poświęcić na pare/paredziesiąt pompek czy przysiadów dla poprawy krążenia ;) A dla wszystkich polecam jeszcze: link

Gdzie widzisz Penixów za te pare miesięcy, czy szykują się jakieś duże zmiany?
Ja żadnych wielkich zmian nie planuje. Mam nadzieje, że uda nam się zabijać kolejne bossy bez wielkich zmian w składzie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jakby to było gdybyś nigdy nie odpalił tej głupiej gry?
Tak.

Dziękuję, czy chciałbyś coś jeszcze dodać na zakończenie? Jakieś pozdrowienia lub kilka słów dla potomności?
Pozdrawiam wszystkich Penixów, i mam nadzieje że nie będą mnie (Penixy) hejtowały, ani hejtować nie będą musieli :)

5 Komentarzy

 • avatar
  Lovesong May 04, 2015 at 10:03 PM
  Jakbyście mieli problem z otworzeniem scenek, to otwórzcie sobie w nowej karcie. W związku z dużą rozdzielczością ctrl scroll(up/down), aby zmienić skalę. pzdr.
 • avatar
  Keram May 04, 2015 at 10:05 PM
  a gdzie filmik z filmixxow?
 • avatar
  Krzywuz May 04, 2015 at 10:11 PM
  Dobre! Tyle rozowych dildosow ile bylo w komiksie nie widzialem w calym moim zyciu:D A na poczatku audio jest vejlok czy lovesong?:D
 • avatar
  Vaellock May 05, 2015 at 3:46 PM
  vejlok xd
 • avatar
  Nacktarn May 06, 2015 at 7:23 PM
  robilem selfie na 1 fazie, kiedy byla nuda w discu i akurat wtedy musialem dostac strzalke i musialem szybko wylaczyc ten interfejs i dobiec! Udalo mi sie!